Marek Rogalski-Janc

Marek Rogalski-Janc ambasador Składu Karmy.

Marek Rogalski-Janc to czterokrotny Mistrz Polski i potrójny Mistrz Świata w psich zaprzęgach jest ambasadorem Składu Karmy.

Dyscypliny sportowe Marka:

  • Canicross – zaprzęg składa się z zawodnika poruszającego się pieszo, a także psa
  • Bikejoring – zaprzęg składa się z maszera, poruszającego się na rowerze, a także psa
  • Scooter – zaprzęg składa się z zawodnika poruszającego się na nartach biegowych, a także psa

Marek Rogalski-Janc i jego treningi

Marek trenuje 3 – 4 razy w tygodniu. To ważny element jego życia. Często także trenuje z członkami klubu zaprzęgowego Wataha Północy. Psy się dzięki temu oswajają z emocjami, jakie panują na wyścigach, a także trenują wymijania i wyprzedzania.

Marek Rogalski-Janc karmi swoje wszystkie psy karmą Fish4Dogs.

Dieta

Dieta jest bardzo ważna dla trenujących psów zaprzęgowych. Ze względu na zimno, a także intensywne treningi bardzo zwiększa się zapotrzebowanie na energię u psów. Do tego karma musi być lekkostrawna i zapewniać odpowiednie minerały, tłuszcze i białka, a to wszystko w odpowiednich proporcjach. Psy zaprzęgowe muszą mieć zapewnioną optymalną wydolność, ponieważ ich organizm jest obciążony w trakcie szybkiego, intensywnego biegu. Stawy natomiast są narażone na kontuzje. Trzeba je utrzymywać w dobrej kondycji. Właśnie dlatego żywienie jest jednym z kluczowych elementów sukcesu oraz zdrowia.

Marek Karmi swoje psy Fish4Dogs

Marek z Dark Speeders Fish4Dogs Team wybrał dla swoich psów karmę Fish4Dogs Finest Salmon, ponieważ jest optymalnie zbilansowana, a także lekkostrawna. Psy muszą mieć dobrą kondycję, dobrą wydolność, a stawy muszą być w świetnej kondycji. Najmłodsza suczka w Team’ie – Frigga je specjalną, zbilansowaną dla szczeniaków karmę Fish4Dogs Finest Ocean White Fish Puppy

Marek zaprasza wszystkich do Sport Clubu Składu Karmy, który zrzesza psy sportowe. Oferuje specjalnie dobraną karmę i atrakcyjny program członkowski. Zapraszamy!

Chcesz się przyłączyć, napisz do nas na e: sportclub@skladkarmy.pl

Karma z ryby idealna dla psów sportowych

Psy Marka Rogalskiego-Janc  mają duże zapotrzebowanie energetyczne ze względu na częste i intensywne treningi. Karma Fish4Dogs, którą Marek wybrał jest bogata w tłuszcze, białko i węglowodany. Właśnie dlatego psy tryskają energią i osiągają bardzo dobre wyniki na zawodach. Fish4Dogs jest także wysoko strawna i łatwo przyswajalna. Ze względu na to, że zawiera tylko jedno źródło białka zwierzęcego – rybę jest karmą hipoalergiczną. Ryby w karmach Fish4Dogs są pozbawione antybiotyków i hormonów. Dzięki temu Marek nie musi bać się o alergie. Sport, który Marek uprawiam z psami naraża je na częste kontuzje. Ich stawy są mocno obciążone. Na szczęście ryby są bogatym źródłem siarczanów glukozaminy i chondroityny, które mają zbawienny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu szkieletowego. Ryby są także bogate w  kwasy Omega- 3, które posiadają naturalne właściwości przeciwzapalne.

Przysmaki i suplementy w diecie psów sportowych

Psy z Dark Speeders Fish4Dogs Team codziennie dostają po łyżce Oleju z Łososia, który wspomaga pracę stawów, a także koncentracje na treningach.

Na treningach nieocenione są również  przysmaki Fish4Dogs Sea Jerky. Idealnie nadają się jako nagroda i zachęta do trenowania. Wspaniale pachną, mają chrupiącą skórkę, a do tego czyszczą zęby.