pies-ryba-wplywa-na-siersc

Sierść

Często słyszymy od naszych klientów, że po krótkim czasie stosowania karmy Fish4Dogs sierść ich psa wygląda wspaniale. Zazwyczaj różnicę można zobaczyć już po 3-4 tygodniach stosowania karmy Fish4Dogs. Decydują o tym kwasy Omega-3, które naturalnie, w dużych ilościach występują w rybach. Z tych właśnie względów karmy Fish4Dogs są popularne wśród hodowców oraz wystawców psów.


Dlaczego sierść psów karmionych Fish4Dogs wygląda tak cudownie?

  • Oleje rybne pobudzają u psa produkcję łoju, który powleka skórę oraz włosy warstwą ochronną, aby nadać mu piękny połysk oraz zdrowy wygląd.
  • Redukuje stany zapalne skóry. Kwasy Omega-3, w tym szczególnie kwasy EPA oraz DHA o naturalnych właściwościach przeciwzapalnych, pomagają poprawić stan skóry oraz sierści. 

pies-ryba-wplywa-na-skore

Skóra

Kwasy Omega-3, znajdujące się w karmach Fish4Dogs, wpływają na stan i zdrowie skóry Twojego psa. Pamiętaj jednak, że nasze karmy nie są lekarstwami i jeśli niepokoi Cię stan skóry Twojego psa powinieneś udać się z tym problemem do weterynarza.


W jaki sposób karmy Fish4Dogs wpływają na stan skóry psa?

•    Redukują stany zapalne skóry

Wiele chorób skóry u psów jest spowodowanych stanem zapalnym. Kwasy Omega-3, w tym szczególnie kwasy EPA oraz DHA o  naturalnych właściwościach przeciwzapalnych, pomagają poprawić stan skóry oraz zmniejszają podrażnienia.

•    Nawilżają skórę

Oleje rybne wytwarzają łój skórny, woskowaty olej, który pokrywa sierść , dając jędrną oraz nawilżoną skórę.

•    Składniki, które nie uczulają

Jedną z najczęstszych przyczyn chorób skóry u psów są alergie lub wrażliwość na pokarmy. Stany alergiczne wywołują pszenica oraz wołowina, jak również wieprzowina, kurczak, mleko i kukurydza. Karmy Fish4Dogs wykonane są ze składników, które nie powodują takich problemów. Jako źródła węglowodanów używamy ziemniaków i grochu - mają one bardzo niski poziom nietolerancji przez psy.

Karma Fish4Dogs zdrowa na stawy

Stawy

Karmy Fish4Dogs dzięki wysokiej zawartości ryb posiadają wiele cech, które wspaniale wpływają na kondycję stawów.

Ryba jest naturalnym źródłem glukozaminy i chondroityna

Ryby dzięki swojemu chrzęstnemu szkieletowi są naturalnym, bardzo bogatym źródłem siarczanów glukozaminy i chondroityny (siarczany są najbardziej przyswajalną formą tych substancji). Zarówno glukozamina jak i chondroityna ma nieoceniony wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu szkieletowego i funkcje chrząstek stawowych.

 

Redukcja stanów zapalnych stawów

Kwasy Omega-3 posiadają naturalne właściwości przeciwzapalne. Formy EPA i DHA tych kwasów, znajdujące się jedynie w morskich źródłach, pomagają złagodzić bóle stawów, redukując stany zapalne.

Wyłączenie enzymów degradujących chrząstkę stawową

Istnieją dowody na to, że kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą zmniejszyć rozpad chrząstki stawowej poprzez wyłączenie agrekinazy i innych enzymów degradujących kolagen, które przyczyniają się do rozpadu chrząstki stawowej.

Karma Fish4Dogs idealna na nadwagę

Dietetyczność

Około 25% psów w Polsce cierpi z powodu nadwagi

Nadwaga jest poważnym problemem, który może prowadzić do chorób serca, cukrzycy, artretyzmu, a także innych problemów związanych z układem ruchu.

Każdy z nas lubi rozpieszczać swojego pupila, nie ma w tym nic złego, ale musimy mieć na uwadze jak dużo kalorii nasz pies spożywa każdego dnia, wliczając w to również smakołyki.


Specjalna formuła Superior Weight Control

Dla psów, które cierpią z powodu nadwagi stworzyliśmy formułę SUPERIOR WEIGHT CONTROL, która pozwala powrócić im do prawidłowej wagi. Lekkostrawne białko RYB zapewnia pełnowartościowe pożywienie, mimo obniżonej wartości kalorycznej (tylko 7 % tłuszczu), a naturalne suplementy wspomagają obciążony nadwagą organizm.

Niskokaloryczne smakołyki Fish4Dogs

Najlepszym przykładem niskokalorycznych smakołyków Fish4Dogs Sea Jerky są Sea Jerky Tiddlers, których wartość odżywcza wynosi jedynie 2,5 kcl. Sea Jerky Tiddlers, poprzez swoją chropowatą strukturę, usuwają kamień nazębny u psów. Dla porównania inne tego typu smakołyki zawierają od 50 do ponad 100 kcl. Podawany zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu pozwolą psu zachować czyste i zdrowe zęby oraz nie narażą go na nadwagę. Te właśnie smakołyki zostały docenione przez czytelników magazynu "Twój Pies", którzy już kilka razy z rzędu wybrali Sea Jerky Tiddlers najlepszymi smakołykami dla psów.

Karma Fish4Dogs idealna dla szczeniaków

Rozwój szczeniaków

Pierwsze tygodnie i miesiące w życiu Twojego psa to szczególny okres zarówno dla Ciebie, jak i Twojego szczeniaka. On całkowicie polega na Tobie, a Ty robisz wszystko, żeby zapewnić mu jak najlepszy start w dorosłe życie. Wiemy, że początki bywają trudne, a Wasza wspólna przygoda dopiero się rozpoczyna…

Prawidłowe żywienie szczeniaków jest jednym z ważniejszych wyzwań stojących przed opiekunem. Fish4Puppies jest idealnym jedzeniem dla Twojego nowego, małego psa.

 

W trakcie dorastania Twój szczeniak przechodzi wiele znaczących przemian, a w szczególności rozwój:

  • stawów i kości
  • mózgu i oczu
  • układu pokarmowego

Zdrowy i prawidłowy rozwój szczeniaka zależy w dużej mierze od składu i ilości podawanego jedzenia, dlatego poznanie i zrozumienie zasad zdrowego żywienia jest tak ważne. Poniżej znajdziesz informacje co Fish4Dogs zawarło w swoich karmach, by zapewnić Twojemu szczeniakowi najlepszy start.

Białko wysokiej jakości

Białko jest kluczowym budulcem mięśni, skory, sierści jak i organów wewnętrznych. W czasie gdy szczeniaki rosną, bardzo istotnym jest by opiekun dostarczał swojemu psu odpowiedniej ilości wysokiej jakości białka.

Białko ryb jest najlepiej przyswajalnym, trawionym w ponad 90% białkiem zwierzęcym. Świeże, w żaden sposób nieprzetworzone mięso ryb jest zawsze pierwszym (czyli tym, którego jest najwięcej) składnikiem każdej karmy Fish4Dogs. Wszystko to powoduje, że karmy Fish4Dogs posiadają ogromną wartość biologiczną, szczególnie potrzebną młodemu rozwijającemu się organizmowi.

Kwasy Omega-3

Wysoka zawartość kwasów Omega-3 w Fish4Puppies bardzo korzystnie wpływa na rozwój szczeniaków, szczególnie występująca w kwasie Omega-3 frakcja DHA, która odpowiada za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie błon komórkowych mózgu.

Coraz więcej wyników badań wskazuje na ogromny wpływ kwasów Omega-3 na rozwój mózgu i oczu, w szczególności odpowiedzialna jest za to frakcja DPA, która znajduje się jedynie w kwasach Omega-3 pochodzenia morskiego.

Wapń i Fosfor

Wapń i Fosfor są ważne dla prawidłowego rozwoju kości i zębów. Stosunek wapnia i fosforu w rybach jest idealnie dopasowany do zapotrzebowania szczeniaków w okresie wzmożonego rozwoju oraz budowy kości. Minerały te, zawarte w rybach, są świetnie przyswajane przez szczenięta.

Chelatowe minerały

Odpowiednia zawartość składników mineralnych jest niezwykle istotna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Wyjątkowa forma minerałów jakimi są chelaty stosowane w karmach Fish4Dogs zwiększa ich przyswajalność dla organizmu od 3 do 10 razy. Minerały chelatowe są związane z substancją chelującą i uwalniane przez organizm jedynie w razie zapotrzebowania. Jest to bardzo istotne, ponieważ sprawia, że niemożliwe jest ich przedawkowanie.

Trening

Od pierwszych chwil wspólnego życia będziesz uczyć swojego psa wielu nowych ekscytujących go rzeczy. By ci to ułatwić przygotowaliśmy serie wspaniałych przysmaków Fish4Dogs Sea Jerky. Nie ma to jak cudowna nagroda w trakcie jak i po nauce. Pyszne i niskokaloryczne smakołyki Sea Jerky, będą przydatna „pomocą dydaktyczną”, która również pozwoli szczeniakowi zachować czyste i zdrowe zęby. Zrobione zostały one wyłącznie z pieczonej skory ryby, możesz być pewny żadnych dodatków.

Karma Fish4Dogs bogata w kwasy Omega3

Kwasy Omega-3

Kwasy Omega-3 są podstawowym składnikiem pokarmowym. Psy ich bardzo potrzebują, lecz niestety ich organizmy nie wytwarzają samodzielnie kwasów Omega-3 i dlatego muszą być zawarte w diecie. RYBY są jednym z najbogatszych, naturalnych źródeł kwasów Omega-3.


D
laczego kwasy Omega-3 są tak ważne?

Główną zaletą tych kwasów są właściwości przeciwzapalne, które pomagają utrzymać sierść, skórę, stawy oraz serce we wspanialej kondycji.

  • Większość chorób skóry, bez względu na ich przyczynę, objawia się stanem zapalnym skóry. Kwasy Omega-3 redukują stany zapalne przynosząc tym samym ulgę chorym psom.
  • Przeciwzapalne właściwości kwasów Omega-3 pomagają zmęczonym i obolałym stawom w powrocie do pełnej ruchliwości.
  • Kwasy Omega-3 występują w dużych ilościach w mózgu i są ważne dla jego funkcjonowania, pamięci oraz zachowania psa.

Skoro kwasy Omega-3 są tak ważne i psy muszą przyjmować je razem z pokarmem – jak je dostarczać w najlepszy możliwy sposób.

Nie wszystkie kwasy Omega-3 są takie same. Źródłem bardzo korzystnych kwasów DHA i EPA są produkty pochodzenia morskiego. Natomiast kwas ALA zawarty w warzywach, przykładowo w oleju lub siemieniu lnianym, musi być wpierw przekształcony do formy EPA i DHA, by wpływać tak korzystanie na organizm. Psy nie posiadają enzymów, odpowiedzialnych za taką transformację, dlatego też tak ważne jest, aby dostarczać psom kwas Omega 3 pochodzenia morskiego.

Również niezwykle istotna jest proporcja kwasów Omega-6 i Omega-3 ze względu na ich oddziaływanie na organizm. Organizm psa potrzebuje zarówno jednych jak i drugich kwasów, ale w odpowiednich proporcjach, tak aby zachować należyty balans.

Kwasy Omega-6 są bardzo powszechne i łatwo dostępne m.in. w nasionach, orzechach, olejach z nich wytworzonych oraz w olejach roślinnych. W konsekwencji często doprowadza to do sytuacji, w której zaburzona zostaje relacja pomiędzy kwasami Omega-6 i Omega-3.

Karmy Fish4Dogs to źródło zdrowych węglowodanów

Zdrowe węglowodany

Podstawową rolą węglowodanów w pokarmie dla Twojego psa jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii. W wielu karmach producenci stosują, jako źródło węglowodanów, zboża, by obniżyć koszty produkcji. Niestety ma to bardzo negatywny wpływ na zdrowie psów, wywołuje uczulenia i alergie.

Fish4Dogs zastąpił pszenicę i inne zboża ziemniakami i grochem, jako zdrowszą formą węglowodanów. Uczulają one dużo rzadziej, są bogate w witaminy C, B6, potas.

Używając jednocześnie ziemniaków i grochu zapewniamy zrównoważony indeks glikemiczny, który jest miarą wpływu węglowodanów na poziom cukru we krwi.

Zalecane jest dostarczanie psom pokarmów o niskim indeksie glikemicznym, gdyż powolne przyswajanie i stopniowy wzrost i oraz spadek cukru we krwi, powoduje mniejsze wydzielanie hormonu insuliny i pozwala ograniczać napady głodu.

Dzięki spożywaniu pokarmów o niskim poziomie glikemicznym Twój pies dłużej czuje się najedzony, a Ty skutecznie możesz kontrolować jego wagę.

Karmy Fish4Dogs są bardzo smaczne

Smak

Klienci często zadają nam pytanie:

Czy psy lubią smak RYBY?

Odpowiedź jest jednoznaczna:

Oczywiście, że tak !!!

Pomimo znacznie mniejszej ilości kubków smakowych niż u ludzi psy mają świetnie rozwinięty zmysł smaku i błyskawicznie potrafią ocenić co im smakuje, a co nie. Pomaga im w tym wysoko rozwinięty zmysł powonienia, który współpracuje z kubkami smakowymi w procesie budowy poczucia smaku.

Nie dziwi więc, że mdły smak wielu współczesnych karm, wynikający z nadużywania przetworzonego mięsa, zbóż oraz wypełniaczy, nie zaspokaja psich gustów. 

Psy preferują mocniejsze smaki, które mogą znaleźć właśnie w RYBACH. Silniejsze aromaty i smaki, szczególnie smak Umami (pochodna smaku słonego), które psy odnajdują w rybach dają ciekawą alternatywę dla mdłych karm.