Przysmaki dentystyczne

Przysmaki dentystyczne dla psa

Przysmaki dla psa dentystyczne powinny być częścią diety twojego psa. Profilaktyka w tym zakresie jest bardzo ważna, ponieważ kamień nazębny u psa jest bardzo niebezpieczny.

W sklepie Skład Karmy zajdziecie przysmaki dentystyczne dla psa tylko najlepszych marek: Fish4Dogs, Eden, a także Prosciutto Bone – kości z szynki parmeńskiej. Polecamy Ci wielokrotnie nagrodzone smakołyki dentystyczne Fish4Dogs Sea Jerky. Nagrody te były od właścicieli psów, dlatego są tak ważne dla nas, a dla Ciebie są świetną rekomendacją.

Dlaczego kamień nazębny u psa jest niebezpieczny?

Kamień nazębny to powszechny problem naszych psów. Najbardziej narażone na szybsze odkładanie się kamienia nazębnego są psy ras małych i miniaturowych m.in. york shire terrier, jamnik, co wynika z predyspozycji genetycznych. Na początku na zębach zaczyna odkładać się płytka nazębna, czyli miękka maź, którą zasiedlają bakterie. Jest ona niewidoczna dla właścicieli, ale ściśle przylega do zębów i nie usuwana, prowadzić może w późniejszym okresie do chorób przyzębia. Rozpulchnione, zaczerwienione i bolące dziąsła, odsłonięte szyjki zębów oraz kamień nazębny są częstą przyczyną niechęci do jedzenia przez psa.

W dalszym stadium kamień nazębny może prowadzić do utraty zębów, ale także będzie zagrażać ogólnemu zdrowiu i samopoczuciu psa. Bakterie które bytują w jamie ustnej, mogą przedostawać się do innych, ważnych organów, uszkadzając ich komórki np. serca, wątroby, nerek.

Smakołyki dentystyczne dla psa – na co zwrócić uwagę?

Smaczków dentystycznych na rynku jest sporo. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

  • Skład przysmaków. Ona także są jedzeniem, dlatego ważne, by były zdrowe. By nie zawierały zbóż, które są częstą przyczyna alergii.
  • Czy mają chropowatą strukturę. Przysmaki powinny zdzierać kamień nazębny.
  • Czy zawierają minerały zmniejszające odkładanie się osadu i kamienia nazębnego.
  • Przysmaki dentystyczne mogą mieć także dodatek pietruszki, który odświeża oddech psa.
pokaż więcejzwiń