Dieta na wrażliwy żołądek psa
Dieta na wrażliwy żołądek psa powinna być lekkostrawna, wysoko strawna, o niskim poziomie tłuszczu, bez alergenów typu pszenica, wołowina, soja, nabiał.
Dieta na wrażliwy żołądek psa dla psów z problemami trawiennymi. Układ pokarmowy Twojego psa odpowiada za 3 rzeczy:
- trawienie jedzenia
- wchłanianie składników odżywczych
- zapobieganie dostawaniu się do organizmu toksycznych, a także chorobotwórczych substancji
Proces trawienny Twojego psa rozpoczyna się wtedy, gdy myśli on o jedzeniu, widzi jedzenie, a także wącha jedzenie, co wywołuje ślinienie się. Przede wszystkim sprawne trawienie to pierwsza linia obrony, od niego w dużej mierze zależy zdrowie Twojego psa. Problemy układu pokarmowego zaburzają zdolność psa do prawidłowego trawienia, a także przyswajania składników odżywczych, które zapewniają im zdrowie.
Dolegliwości układu pokarmowego
Dolegliwości układu pokarmowego psa mogą pochodzić z dowolnej jego części – od pyska poprzez żołądek, wątrobę, trzustkę i jelita.
Przyczyny problemów z układem pokarmowym:
- Częste, a także niepotrzebne zmiany karmy
- Zbyt szybko wprowadzana nowa karma
- Zbyt duże dawki jedzenia
- Karmienie psa przysmakami dla ludzi (ze stołu)
- Stresujące sytuacje
- Alergia
Objawy problemów trawiennych u psa
Najczęstszymi objawami problemów z układem pokarmowym są biegunki lub zaparcia. Częste gazy (bąki), wzdęcia, a także śluz lub krew w stolcach.
Dieta na wrażliwy żołądek psa
Niektóre psy mogą cierpieć z powodu znaczących reakcji układu pokarmowego na niektóre pokarmy lub składniki karmy. Reakcje te często nazywane są wrażliwością lub nietolerancją i dotykają około 20% populacji psów.
Dlatego karma dla psa z problemami jelitowymi powinna być przede wszystkim wysoko strawna, a także lekkostrawna. Wolna od składników powszechnie związanych z nietolerancjami pokarmowymi, takimi jak pszenica, wołowina, soja i nabiał. Dieta na wrażliwy żołądek psa powinna zawierać niski poziom tłuszczu i lekkostrawne białko, wysoce przyswajalne. Sprawia to, że karma jest bardzo łatwo trawiona. Pozwala psu wydobyć więcej składników odżywczych, a także pozostawia mniej niestrawionej żywności w jelitach, która zalegając daje pożywkę szkodliwym bakteriom, a te się rozmnażają i prowadzą do chorób.
Jeśli macie takiego psa, który cierpi na powyższe dolegliwości, karma dla psa z problemami trawiennymi będzie dla Was właściwa. Dieta lekkostrawna dla psa górą 🙂
Zapraszamy na Facebook/skladkarmy oraz Instagram/skladkarmy, gdzie znajdziecie informacje na temat nowości, promocji i wyjątkowych ofert 🙂