Przysmaki na stawy

Przysmaki dla psa na stawy

Przysmaki dla psa na stawy hipoalergiczne w Skład Karmy wspierają stawy. By pies mógł się swobodnie ruszać, biegać, być sprawnym przez całe życie musi mieć odpowiednią dietę. Karma jest tu podstawą. Przysmaki natomiast pełnia funkcję wspierającą.

Co robić, jak pies ma chore stawy?

Karma z kwasami Omega 3, glukozaminą i chondroityną

Dla psa z chorymi stawami wskazana jest karma rybna, która zawiera kwasy Omega 3, a także dodatkowy kompleks na stawy, jak chondroityna, glukozamina i MSM.

Przysmaki dla psa na stawy

Wsparciem mogą być również przysmaki, które pies na co dzień dostaje. Przekąski takie zawierają glukozaminę i chondroitynę, która wspiera stawy i kości. Przysmaki dla psa na stawy szczególnie polecamy szczeniakom, które szybko rosną oraz seniorom, których stawy i kości nie są już w tak doskonałej kondycji. Problemy ze stawami mogą się pojawić szczególnie u psów ras dużych i olbrzymich. Dlatego tu bardzo ważna jest profilaktyka. Zwłaszcza w okresie szczenięcym pewne rasy, jak np. dogi niemieckie potrafią rosnąć bardzo szybko i dynamicznie.

Walka z nadwagą

Pies, który ma problemy ze stawami nie powinien mieć nadwagi, by nie obciążać stawów. Zalecamy takim psom karmę dla psa z nadwagą oraz przysmaki niskokaloryczne.

Częste spacery – dużo ruchu

U psów z chorymi stawami ważny jest ruch. Powinien być częsty, ale nie za długi. Chodzi o to, by ćwiczyć mięśnie i umacniać psa, ale nie forsować za nadto.

Z pewnością zależy Ci, by Twój pies był sprawny. By swobodnie biegał na spacerach. Możesz na taki spacer wziąć ze sobą przysmaki na stawy i wspomóc go dodatkowo.

pokaż więcejzwiń