Stawy

Stawy kota – karmy z kompleksem na stawy

Zdrowe stawy kota są bardzo ważne dla całego układu kostnego. Dlatego tak ważne jest, by dbać o stawy  już od samego urodzenia kota. Dlatego do samego początku należy podawać kotu zdrową karmę, która wspiera stawy.

Odpowiednia karma na stawy

By wspomóc rozwój stawów u kociąt, a także utrzymać stawy w dobrej kondycji w dalszym życiu kota, należy zapewnić mu odpowiednią dietę:

  • bogatą w kwasy Omega, które redukują procesy zapalne i usprawniają ruchomość stawów, a także łagodzą bóle stawowe. Istnieją dowody na to, że kwasy tłuszczowe Omega 3 mogą zmniejszyć rozpad chrząstki stawowej poprzez wyłączenie agrekinazy i innych enzymów degradujących kolagen, które przyczyniają się do rozpadu chrząstki stawowej.
  • odpowiedni stosunek wapnia i fosforu
  • naturalną glukozaminę i chondroitynę

Polecamy Wam karmy na stawy dla kota.

Nie tucz kota

Gdy kot będzie otyły z pewnością pojawią się problemy ze stawami. Dlatego dbaj o jego dietę. Nie przekarmiaj. Należy także pamiętać, że kot powinien mieć odpowiednią dawkę dzienną ruchu. Ruch leży w naturze kota, to łowca.

Suplementy na stawy

Gdy kot ma problemy ze stawami możesz podawać mu suplementy, które wspomogą elastyczność stawów. Polecamy Olej z Łososia Fish4Cats, który jest wyśmienity na stawy. Ze względu na kwasy Omega 3 i ich frakcje EPA i DHA, które są bardzo dobrze przyswajalne przez organizm kota. Kwasy Omega 3 działają kojąco na stany zapalne i utrzymują stawy w dobrej kondycji. Zapewniają ich elastyczność. Wystarczy codziennie polać karmę jedną łyżeczką oleju. Dostarczysz w ten sposób odpowiednią dawkę kwasów Omega 3, które poprawią ruchomość stawów Twojego kota, a także sprawią, że jego sierść będzie błyszcząca i miękka.

pokaż więcejzwiń