Przysmaki dentystyczne

Przysmaki dla kota dentystyczne

Przysmaki dla kota dentystyczne muszą się znaleźć w diecie Twojego kota. To bardzo ważne, by dbać o uzębienie, a także higienę jamy ustnej kota. Osad i kamień nazębny to częsty problem u kotów. Odkładanie się kamienia na zębach to duży dyskomfort, ale przede wszystkim prowadzi do problemów zdrowotnych.

Kamień nazębny u kota

Kamień nazębny to zmineralizowana płytka bakteryjna. Jeśli nie jest usuwany, zęby nie mogą gryźć pokarmu tak jak należy. Kamień także prowadzi do chorób przyzębia. Problem ten dotyczy aż 80% kotów domowych. Zalegający kamień powoduje ból, a także duży dyskomfort u kotów. Zły stan jamy ustnej u kotów jest bardzo niebezpieczny, ponieważ może powodować schorzenia serca, wątroby, płuc, a także nerek. To prowadzi do ogólnego słabienia organizmu kota.

Jak zapobiegać osadzaniu się kamienia nazębnego u kotów?

Profilaktyka, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. Sprawdzajcie stan jamy ustnej kota regularnie.

Karma

Karma, jaką podajesz kotu ma duży wpływ na osadzanie się kamienia nazębnego. Sucha karma ma twardszą konsystencję niż mokra, co pomaga ścierać dużą część płytki nazębnej podczas samego gryzienia. Dodatkowo twardszy pokarm nie przykleja się do zębów tak, jak miękka i mokra karma, której resztki postają między zębami. A więc spowolni to rozwój chorób dziąseł i zębów kota. Dlatego podawaj suchą karmę, która przy gryzieniu ściera kamień nazębny, a także masuje dziąsła.

Gryzaki i przysmaki dla kota

Gryzaki o nieregularnych kształtach fantastycznie ścierają kamień nazębny. Docierają bowiem w wiele zakamarków. Są one świetnym wsparciem regularnej pielęgnacji kocich zębów. Dla przykładu nasze patyczki Matatbi będą świetnym rozwiązaniem.

Smakołyki dla kota dentystyczne także dobrze radzą sobie z kamieniem nazębnym. Zawierają bowiem specjalną mieszankę minerałów, która utrudnia osadzanie kamienia oraz odświeża oddech i utrzymuje higienę jamy ustnej kota.

Czyszczenie zębów

Kilka razy w tygodniu szczotkuj zęby swojego kota.

pokaż więcejzwiń