Przysmaki niskokaloryczne

Przysmaki dla psa niskokaloryczne

Przysmaki dla psa niskokaloryczne to dietetyczny dodatek dla każdego psa, a w szczególności dla psów z nadwagą. Zawierają mało kalorii. Podając psu smakołyki nie musisz się martwić, że go przekarmisz.

Nadwaga u psa jest niebezpieczna!

Około 25% psów w Polsce cierpi z powodu nadwagi! Nadwaga jest poważnym problemem u psów, który może prowadzić do chorób serca, cukrzycy, artretyzmu, problemów ze stawami, a także innych problemów związanych z układem ruchu. Dodatkowo psy z nadwagą są ociężałe, osowiałe, nie mają energii. Mniej się ruszają.

Każdy z nas lubi rozpieszczać swojego psa. Nie ma w tym nic złego, ale musimy mieć na uwadze, jak dużo kalorii nasz pies spożywa każdego dnia, wliczając w to również przysmaki.

Jak przeciwdziałać nadwadze u psa?

  1. Dużo ruchu, tak jak u ludzi. Jak pies będzie się dużo ruszał, biegał na spacerach, jego kondycja będzie dobra i sylwetka również.
  2. Odpowiednio dobrana karma dobrej jakości, ze zdrowymi składniowi.
  3. Nie przekarmiać psa – podawać tyle karmy, ile jest zapisane w dawkowaniu. Trzeba też pamiętać, że pies, który mało się rusza powinien jeść karmy mniej niż pies, który jest bardzo aktywny.
  4. Jak już nadwaga wystąpi, zalecamy karmę dla psa z nadwagą, która ma znacznie mniej kalorii.
  5. Nie dokarmiać psa pomiędzy posiłkami dodatkowym jedzeniem. Często nasze dzieci są sprawcami tych problemów. Chętnie dokarmiają pieski resztkami ze stołu.
  6. Dietetyczne przysmaki o małej liczbie kalorii.

Naszym hitem, jeśli chodzi o przysmaki niskokaloryczne są Fish4Dogs Sea Sea Jerky Tiddlers, których wartość odżywcza wynosi jedynie 2,5 kcl. Dla porównania inne tego typu smakołyki zawierają od 50 do ponad 100 kcl. Podawany zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu pozwoli psu zachować odpowiednią wagę.

pokaż więcejzwiń