Karma sucha dla kota

Karma sucha dla kota

Karma sucha dla kota to podstawowy posiłek w czasie dnia. W sklepie Skład Karmy zajdziecie karmy dla swojego kota tylko najlepszych marek: Eden, Celtic, Ziwi Peak oraz Fish4Cats z dużą zawartością mięsa i bez zbóż.

Jaka jest najlepsza karma dla kota?

To pytanie często zdają sobie właściciele kotów. Oto kilka rzeczy, na które powinniście zwrócić uwagę.

Duża zawartość mięsa

Przede wszystkim mięso powinno być na pierwszym miejscu w składzie Waszej karmy dla kotów. Im jest go więcej tym lepiej. Musicie pamietać, że koty to zwierzęta mięsożerne i potrzebują przede wszystkim białka i tłuszczu zwierzęcego. Właśnie te składniki powinny stanowić znaczną większość posiłku dla kota. Natomiast węglowodany to drugorzędny składnik, którego kot potrzebuje w minimalnej ilości.

Układ pokarmowy kota jest krótki i szybko trawi. Nie jest przystosowany do trawienia zbóż. To jest charakterystyczne dla zwierząt, które żywią się mięsem. Roślinożerne zwierzęta mają długie jelita i długi proces trawienia.

Brak zbóż

Zboża nie powinny się znaleźć w diecie kota, dlatego unikajcie karm, w których składzie są zboża. Są one niestety stosowane jako wypełniacz i główny składnik wielu karm. Zboża są częstą przyczyna alergii. Dodatkowo dostarczają one przede wszystkim węglowodanów, które mają dla kota małe znaczenie.

Tauryna

Tauryna to istotny składnik, jaki powinna zawierać karma dla kotów. Im jej więcej tym lepiej. Tauryna to aminokwas, który odpowiada przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, prawidłowe krzepnięcie krwi oraz wspomaga serce i wzrok.

System odkłaczania

Kot całymi dniami się wylizuje, bo jest czyściochem. Na chropowatym języczku pozostaje sierść, którą kot połyka. Nagromadzenie kłaczków w przewodzie pokarmowym powoduje zaburzenia w trawieniu, a także problemy jelitowe. Nasze karmy posiadają system odkłaczania, który chroni koty przed tymi dolegliwościami.

pokaż więcejzwiń