Karma dla psa

Karma dla psa hipoalergiczna i holistyczna

Karma dla psa – jaka jest dobra? My ci pomożemy. Skład Karmy to sklep z karmami dla psa premium. Zajdziecie tu karmy dla psa najlepsze: Fish4Dogs, Eden, Celtic, Ziwi Peak i Nature.

W naszym sklepie jest duży wybór karm dla psa: karmy suche, karmy półwilgotne, a także karmy mokre. Są to karmy hipoalergiczne. Nie zawierają składników często uczulających psy, takich jak zboża, a także glutenu. Znajdziecie tu karmy dla psa na stawy, karmy dla psa z nadwagą, karmy dla psa z chorą trzustką, karmy dla psa z cukrzycą.

Jak dopasować karmę dla swojego psa?

Pewnie często się zastanawiasz, jak idealnie dobrać karmę dla swojego psa. Oto krótki przewodnik o tym, co trzeba wziąć pod uwagę.

Wiek psa

Przede wszystkim musisz karmę dopasować do wieku psa. Inne zapotrzebowanie na białko i inne składniki ma szczeniak, pies dorosły i senior. Karma powinna byś dostosowana do fazy życia psa.

Szczeniaki potrzebują karmy kaloryczne,  z większą ilością białka, a także składników odżywczych. W tym okresie pies szybko rośnie, dlatego powinien mieć wsparcie dla stawów i układu szkieletowego, a także jego wszystkie organy się rozwijają. Karma dla szczeniaka powinna także mieć większą zawartość mięsa, ponieważ szczeniak dużo się rusza i musi mieć dużo energii. Bardzo ważne jest to, by już na starcie zapewnić szczeniakowi wartościowe i dobrej jakości jedzenie. To zaprocentuje w przyszłości.

Psy dorosłe mają rożne potrzeby. Jedne psy się dużo ruszają, bo np. uprawiają sporty, więc dla  nich będzie potrzebna karma bardziej kaloryczna. Inne psy mało się ruszają i mają nadwagę, więc dla nich przyda się karma odchudzająca dla psa.  Jeszcze inne są wykastrowane lub karmy dla psów sterylizowanych. Dla nich także musi być dobrana odpowiednia dieta.

Seniorzy psy najczęściej potrzebują karmy o zmniejszonej liczbie kalorii. Karma dla psa seniora powinna być tak zbilansowana, by pies nie miał nadwagi, a jednocześnie by były mu dostarczone wszystkie składniki do zdrowego życia.

Wielkość psa

Wielkość psa jest ważna ze względu na wielkość granulek. Duży pies będzie miał przede wszystkim problemy z małymi granulkami, ponieważ w czasie jedzenia mu będą wypadały z pyska. Natomiast mały pies może mieć problemy z dużymi granulkami, żeby je pogryźć.

Dolegliwości psa

Musisz też dobrać odpowiednią karmę do dolegliwości, jeśli takowe ma Twój pies. Dla alergika będzie karma dla psa hipoalergiczna, bez zbóż, glutenu, często kurczaka i innych składników, na które pies jest uczulony. Pies z problemami jelitowymi powinien jeść karmę dla psa z problemami trawiennymi. Dla psa z chorymi stawami będzie karma dla psa na stawy: z kwasami Omega 3, glukozaminą, chondroityną, a także MSM.

Co jest ważne przy wyborze karmy dla psa?

Karma powinna być zdrowa, tzn.:

Świeże mięso. Takie mięso ma największą wartość biologiczną i jest najlepiej przyswajalne przez pas.

Mięso na pierwszym miejscy w składzie. To oznacza, że jest go najwięcej w produkcie.

Bez alergenów: zbóż, glutenu, sztucznych dodatków. To pogarsza zdrowie pas i powoduje rożnego rodzaju alergie, które ujawniają się na skórze, sierści, w układzie pokarmowym.

pokaż więcejzwiń