Stawy

Stawy psa

Zdrowe stawy psa są bardzo ważne dla całego układu kostnego, przy jednoczesnej dużej ruchliwości psa. Dlatego trzeba dbać o stawy już od samego urodzenia psa. Jak to robić? Po pierwsze dobrać odpowiednią karmę.

Karma dla psa na stawy

By wspomóc rozwój stawów u szczeniaka, a także utrzymać stawy w dobrej kondycji w dalszym życiu psa, należy zapewnić mu odpowiednią dietę:

  • bogatą w kwasy Omega, które redukują procesy zapalne i usprawniają ruchomość stawów, a także łagodzą bóle stawowe. Istnieją dowody na to, że kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą zmniejszyć rozpad chrząstki stawowej poprzez wyłączenie agrekinazy i innych enzymów degradujących kolagen, które przyczyniają się do rozpadu chrząstki stawowej.
  • odpowiedni stosunek wapnia i fosforu
  • naturalną glukozaminę i chondroitynę
  • MSM – czyli siarka organiczna, która pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu przyspiesza regenerację mięśni i wzmacnia stawy. Ponadto doskonale odżywia kości i stawy, buduje chrząstkę oraz poprawia stan mazi stawowej. Suplementacja MSM jest wskazana dla psów aktywnych, sportowych, ponieważ może uchronić ich przed możliwymi kontuzjami. Może łagodzić objawy związany z różnego rodzaju schorzeniami układu ruchu.

Polecamy Wam karmy z kompleksem na stawy Fish4Dogs, Eden, Celtic oraz Nature.

Dużo ruchu

Dużo aktywności fizycznej. Pies dzięki temu ćwiczy mięśnie, które utrzymują kręgosłup. Dodatkowo nie tyje, bo spala kalorie.

Nie tucz psa

Gdy pies będzie otyły z pewnością pojawią się problemy ze stawami. Dlatego dbaj o jego dietę. Gdy pojawi się nawaga lub otyłość, przejdź koniecznie na karmę dla psa z nadwagą.

Suplementy na stawy

Gdy pies ma problemy ze stawami możesz podawać mu suplementy na stawy, które wspomogą odbudowę chrząstki stawowej. Chondroityna o glukozamina dla psa jest ważna w przypadku problemów ze stawami. Także kwasy Omega 3.

pokaż więcejzwiń