Karma mokra dla kota

Karma mokra dla kota

W sklepie z karmą dla zwierząt Skład Karmy karma mokra dla kota to same zdrowe składniki. Duża zawartość mięsa. Nasze karmy mokre dla kota zawierają od 70% do 92% mięsa. Nie zawierają zbóż, ani sztucznych konserwantów, barwników czy ulepszaczy. Wspierają trawienie, sierść i skórę oraz stawy kota. U nas najlepsze marki: Eden, Ziwi Peka, Fish4Cats oraz Moonlight Dinner.

Dobra karma mokra dla kota

Dużo mięsa

Koty to przede wszystkim mięsożercy, więc jak sama nazwa wskazuje lubią mięso i powinny jeść mięso. Im jest go więcej w ich diecie, tym lepiej. Dlatego zawsze sprawdź skład karmy. Mięso musi być na pierwszym miejscu w składzie, a także powinno być go kilkadziesiąt procent. Nasze karmy mokre dla kota zawierają od 70% do 92% mięsa.

Zero zbóż

Wiele karm zawiera zboża, które dla kota są nieprzydatne w diecie. Są zapychaczem, który nie wnosi nic wartościowego do ich zdrowia, a może uczulić. W dobrych karmach dla kotów nie ma zbóż.

Warzywa

Warzywa dostarczają witamin, poprawiają trawienie i podwyższają wartość odżywczą posiłku.

Rodzaje karm mokrych dla kota

Pełnoporcjowe / kompletne oraz uzupełniające

Nie od dziś wiadomo, że koty mają wysublimowany smak i są wybredne. Dlatego można im podawać karmę mokrą do suchej, jako wspomagacz smaku i urozmaicenie. Poprawi ona smak, aromat i atrakcyjność posiłku. Będzie to karma uzupełniająca.

A gdy kot nie chce jeść suchej karmy, można przerzucić się na karmę mokrą, ale pamiętajcie, że musi to być karma kompletna, pełnoporcjowa, czyli taka, która zapewni kotu wszystkie niezbędne składniki i będzie odpowiednio zbilansowana.

Opakowania karm mokrych

  • Saszetki – idealne na szybki posiłek, np. w podróży. Są lekkie i wygodne. Zajmują mniej miejsca.  Otwiera się je prosto, odrywając górną część opakowania i bez użycia widelca czy łyżki wyciska się zawartość do miski.
  • Puszki – łatwe w przechowywaniu w lodówce, jeśli kot nie zje całej zawartości puszki na raz. Są małe pojemności, np. 75 g oraz większe np. 400 g.
pokaż więcejzwiń