Dieta na wrażliwy żołądek psa

Dieta na wrażliwy żołądek psa powinna być lekkostrawna, wysoko strawna, o niskim poziomie tłuszczu, bez alergenów typu pszenica, wołowina, soja, nabiał.

Dieta na wrażliwy żołądek psa

Dieta na wrażliwy żołądek psa dla psów z problemami trawiennymi. Układ pokarmowy Twojego psa odpowiada za 3 rzeczy:

  • trawienie jedzenia
  • wchłanianie składników odżywczych
  • zapobieganie dostawaniu się do organizmu toksycznych, a także chorobotwórczych substancji

Proces trawienny Twojego psa rozpoczyna się wtedy, gdy myśli on o jedzeniu, widzi jedzenie, a także wącha jedzenie, co wywołuje ślinienie się. Przede wszystkim sprawne trawienie to pierwsza linia obrony, od niego w dużej mierze zależy zdrowie Twojego psa. Problemy układu pokarmowego zaburzają zdolność psa do prawidłowego trawienia, a także przyswajania składników odżywczych, które zapewniają im zdrowie.

Dieta na wrażliwy żołądek psa

Dolegliwości układu pokarmowego

Dolegliwości układu pokarmowego psa mogą pochodzić z dowolnej jego części – od pyska poprzez żołądek, wątrobę, trzustkę i jelita.

Przyczyny problemów z układem pokarmowym:

  • Częste, a także niepotrzebne zmiany karmy
  • Zbyt szybko wprowadzana nowa karma
  • Zbyt duże dawki jedzenia
  • Karmienie psa przysmakami dla ludzi (ze stołu)
  • Stresujące sytuacje
  • Alergia

Objawy problemów trawiennych u psa

Najczęstszymi objawami problemów z układem pokarmowym są biegunki lub zaparcia. Częste gazy (bąki), wzdęcia, a także śluz lub krew w stolcach.

Dieta na wrażliwy żołądek psa

Niektóre psy mogą cierpieć z powodu znaczących reakcji układu pokarmowego na niektóre pokarmy lub składniki karmy. Reakcje te często nazywane są wrażliwością lub nietolerancją i dotykają około 20% populacji psów.

Dieta na wrażliwy żołądek psa

Dlatego karma dla psa z problemami jelitowymi powinna być przede wszystkim wysoko strawna, a także lekkostrawna. Wolna od składników powszechnie związanych z nietolerancjami pokarmowymi, takimi jak pszenica, wołowina, soja i nabiał. Dieta na wrażliwy żołądek psa powinna zawierać niski poziom tłuszczu i lekkostrawne białko, wysoce przyswajalne. Sprawia to, że karma jest bardzo łatwo trawiona. Pozwala psu wydobyć więcej składników odżywczych, a także pozostawia mniej niestrawionej żywności w jelitach, która zalegając daje pożywkę szkodliwym bakteriom, a te się rozmnażają i prowadzą do chorób.

Jeśli macie takiego psa, który cierpi na powyższe dolegliwości, karma dla psa z problemami trawiennymi będzie dla Was właściwa. Dieta lekkostrawna dla psa górą 🙂

Zapraszamy na Facebook/skladkarmy oraz Instagram/skladkarmy, gdzie znajdziecie informacje na temat nowości, promocji i wyjątkowych ofert 🙂

Kupuj za mniej dla Twojej pociechy

Ikonka psa Ikonka kota