Suplement na sierść i skóra

Suplement dla psa na sierść i skórę

Suplement diety dla psa na sierść i skórę w sklepie Skład Karmy wspomaga system immunologiczny, łagodzi podrażnienia skóry. Sierść jest błyszcząca, a także miękka. Nie wypada tak uporczywie.

Przyczyny problemów ze skórą u psa

Problemy skórne u psów to częsta przypadłość. Powodują to alergie pokarmowe, pasożyty, zaburzenia behawioralne, bakterie, wirusy, grzyby, utrata wody w organizmie, niedobory żywieniowe, hormony, spadek odporności lub schorzenia wewnętrzne.

W przypadku jeśli problemy skórne wynikają z alergii pokarmowej sprawdź karmę, którą podajesz psu. Bardzo ważne jest dobrej jakości białko zwierzęce. Ponieważ 90 procent sierści psa składa się z keratyny, niedobór tego składnika staje się zauważalny w strukturze sierści. Karma dla psa powinna mieć wysokiej jakości białko i to białko musi być wysoko przyswajalne.

Ważne jest, by karma dla psa nie zawierała także powszechnych alergenów. Należą do nich rożnego rodzaju zboża – kukurydza, pszenica, a także jęczmień. One często uczulają psa, co się objawia właśnie na skórze, sierści lub w przewodzie pokarmowym. Trzeba zwrócić także uwagę, by konserwanty nie były chemiczne, tylko naturalne.

Oznaki problemów skórnych u psa

Oznak jest wiele, m. in. nadmierne wypadanie sierści, wyłysienia, uporczywy świąd, matowa lub przetłuszczająca się sierść, łupież, zaczerwienienia na skórze, krosty, strupy i guzki, a także rozdwajanie się lub pękanie pazurów.

Jeśli na podłodze, kanapie znajdujesz zbyt dużo sierści i nie jest to pora, kiedy powinna ona wypadać, trzeba się przyjrzeć przyczynie. Jak będziesz używał naszego suplementu dla psa sierść Twojego psa będzie błyszcząca, a także miękka.

Musisz pamiętać, że suplenty diety dla psa to nie lekarstwo. One wspierają psa a nie leczą. Jesi pies jest chory, powinieneś udać się z nim do lekarza weterynarii.

pokaż więcejzwiń