Suplement na trawienie

Suplement dla psa na trawienie

Suplement dla psa na trawienie w sklepie Skład Karmy reguluje pracę jelit oraz trawienie. Usprawnia przemianę materii, a także likwiduje przykry zapach odchodów. Zawiera prebiotyki MOS i FOS.

Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego jest niezbędne do właściwego rozwoju naszego psa. Podstawy do zapewniania zdrowego układu pokarmowego psa to:

  • odpowiednia dawka ruchu
  • zdrowa karma z wysokiej jakości białkiem zwierzęcym, bez zbóż i glutenu, bez konserwantów i chemicznych dodatków
  • stały dostęp do świeżej wody

Często niestety psy mają problemy z układem pokarmowym. W prawidłowej pracy układu pokarmowego jest bardzo ważne żywienie. Karmy, które podajemy naszym psom nie powinny zawierać chemicznych konserwantów. Powinny być konserwowane naturalnie.  Chemiczne konserwanty są szkodliwe dla psa. Godne uwagi jest to, że takie konserwanty mają działanie bakteriobójcze, a także grzybobójcze. To powoduje, że zabijają także pożyteczną mikroflorę, która jest niezbędna do prawidłowej funkcji przewodu pokarmowego, jak również całego organizmu psa. Pies musi mieć w przewodzie pokarmowym pożyteczne bakterie, a także grzyby. Karma dla psa z problemami jelitowymi powinna mieć także lekkostrawne białko wysokiej jakości.

Musimy pamiętać, że stan zdrowia jelit, wynikający ze składu ich mikroflory, ma ogromny wpływ na pracę mitochondriów komórkowych całego organizmu, a tym samym na jego zdrowie.

Objawy chorób układu pokarmowego psa to brzydki zapach z jamy ustnej, brak apetytu lub nadmierny apetyt, utrata masy ciała, ból brzucha, wymioty, biegunka, zaparcia, krew lub śluz w kale, a także powiększenie obrysu jamy brzusznej.

Wsparcie przewodu pokarmowego suplementami

Warto zatem wspomóc swojego psa suplementami na przewód pokarmowy. Suplement dla psa na przewód pokarmowy powinien zawierać prebiotyki MOS i FOS. Nie ulegają one strawieniu przez organizm psa i docierają w nienaruszonej formie do jelit. Tam wspomagają zdrowe bakterie jelitowe w procesach trawiennych. Dodatkowo MOS wiążą bakterie patogenne, wzmacniając tym samym mechanizmy obronne jelit.

pokaż więcejzwiń