Dieta psa seniora

Dieta psa seniora powinna zawierać odpowiednią ilość lekkostrawnego białka, obniżony poziom tłuszczu, kwasy Omega 3, prebiotyki i delikatne węglowodany.

Dieta dla psa seniora

Dieta psa seniora jest istotnym aspektem jego życia. Oto ważne zasady żywieniowe dla psich seniorów.

Białko w pożywieniu

Jednym z nich jest zawartość białka w pożywieniu. Z wiekiem następuje naturalny proces starzenia się organizmu, którego wynikiem jest między innymi naturalnie postępujący zanik masy mięśniowej.  Aby ograniczyć ten proces niezwykle istotne jest dostarczenie z pożywieniem odpowiedniej ilości białka, które jest głównym budulcem dla mięśni. Jednocześnie należy także zwrócić uwagę na to, aby nie obciążać nadmiernie ilością białka nerek psa. Ważne jest tutaj znalezienie odpowiedniego balansu. Bardzo duże znaczenie dogrywa także jakość i przyswajalność podawanego białka. Dieta psa seniora powinna być wysoko przyswajalna. W Fish4Dogs Finest Senior białko pochodzi z ryb, co jest o tyle istotne, że jest to białko bardzo zdrowe, o ogromnej biodostępności dla organizmu. Również jego zawartość (26%) jest bezpiecznym poziomem dla układu moczowego, a jednocześnie pozwala chronić masę mięśniową.

Dieta dla psa seniora
Karma Fish4Dogs Finest Senior dla psów seniorów

Obniżony poziom tłuszczu diecie psa seniora

Wraz ze starzeniem się organizmu, pogorszeniu ulega również sprawność procesów fizjologicznych, między innymi przemiany materii. W Fish4Dogs Finest Senior został obniżony poziom tłuszczu. Dlatego, aby pomóc zachować zwierzętom odpowiednią wagę ciała i nie obciążać nadmierną masą gorzej funkcjonującego układu szkieletowego. Dodatkowo tłuszcz znajdujący się w karmie pochodzi z ryb. Jest niezwykle bogaty w najzdrowsze frakcje (EPA i DHA) kwasów tłuszczowych Omega 3. Frakcje te wspomagają serce i układ krążenia, mózg i układ nerwowy, stawy oraz działają przeciwzapalnie.

Delikatne węglowodany i prebiotyki

Także bataty, które są źródłem węglowodanów w karmie przyczyniają się do kontroli masy ciała. Pozwalają one kontrolować skoki cukru we krwi, co ma istotne znaczenie w procesie regulacji przemiany materii. Do karmy dodane zostały również prebiotyki, które dodatkowo usprawniają procesy trawienne oraz  wspomagają rozwój zdrowych bakterii jelitowych. Ma to znacznie dla zdrowia całego organizmu, ponieważ z jednej strony wspomagane są procesy przemiany materii, a z drugiej zahamowany jest rozrost szkodliwych patogenów. Również dodany do karmy beta glukan  stymuluje układ immunologiczny i przyczynia się do zwiększonej odporności.

Jaka karma dla psa seniora?

Którą karmę wybrać dla Seniora? Fish4Dogs Finest Senior czy Fish4Dogs Superior Weight Control.  Dla zdrowych psów o normalnej wadze polecamy Finest Senior. Superior Weight Control  dzięki obniżonemu poziomowi białka stosujemy u psów, które mają problemy z nerkami. Również psy, które mają nadwagę karmimy karmą Weight Control. Jednak po osiągnięciu pożądanej masy ciała polecamy w miarę możliwości stosować Finest Senior.  Pamiętajcie, że nadwaga powoduje przewlekły stan zapalny całego organizmu i w konsekwencji degradację własnych tkanek. Dlatego tak istotne jest zwłaszcza u psich seniorów dbanie o odpowiednią masę ciała.

Dieta dla psa seniora
Karma Fish4Dogs Superior Weight Control dla psów seniorów, dla psów otyłych, z cukrzycą

Zapraszamy na Facebook/skladkarmy oraz Instagram/skladkarmy, gdzie znajdziecie informacje na temat nowości, promocji i wyjątkowych ofert 🙂

Kupuj za mniej dla Twojej pociechy

Ikonka psa Ikonka kota