Lepszy pies niż siłownia!

Przeprowadzono badania, z których wynika, że spacer z psem jest lepszy niż siłownia.

Spacer z psem - Skład Karmy

Spacer z psem jest lepszy niż siłownia

Przeprowadzono badania, z których wynika, że spacer z psem jest lepszy niż siłownia. Przeciętny właściciel psa wykonuje więcej ćwiczeń na spacerach ze swoim psem niż osoba chodząca na siłownię. Tak stwierdził ekspert w dziedzinie opieki nad zwierzętami. 24 minuty za każdym razem – łącznie pięć godzin i 38 minut tygodniowo. Ponadto przeciętny właściciel psa zabiera swojego zwierzaka na trzy długie spacery w tygodniu. Dodajemy więc do wyniku kolejne dwie godziny i 33 minuty.

Dla porównania, osoby bez psa spędzają średnio zaledwie godzinę i 20 minut tygodniowo na ćwiczeniach, chodząc na siłownię lub wychodząc na spacer lub jogging. A prawie połowa (47%) ludzi, którzy nie mają psa, przyznaje, że nie wykonuje żadnych ćwiczeń.

Chodzenie z psem to przyjemność, a siłownia to udręka

Wywiady z posiadaczami psów wskazały, że chodzenie na siłownię może wydawać się czasem udręką. Podczas gdy spacerowanie z psem jest znacznie przyjemniejsze. Kilka spacerów dziennie z psem daje więcej wysiłku i ruchu niż siłownia, dla niektórych. Jest jeszcze jedna różnica – bywalcy siłowni ćwiczą w zamkniętej, klimatyzowanej sali. Natomiast spacerowicze mogą pokonywać kilometry i cieszyć się świeżym powietrzem, podziwiając przyrodę.

Badanie przeprowadzone na 5 tys. osób, w tym 3 tys. właścicieli psów, ujawniło, że 57% z nich postrzega spacery z psem jako główną formę ćwiczeń. Ponad 3/4 stwierdziło, że woleliby raczej wyprowadzić psa na spacer niż iść na siłownię. Łącznie 86% potwierdziło, że lubią codziennie zabierać swojego zwierzaka na spacer. Tylko 22% z nich twierdzi, że czasami postrzega to jako uciążliwość. Natomiast tylko 16% respondentów stwierdziło, że lubią ćwiczyć na siłowni, podczas gdy prawie 70% uważa to za uciążliwe.

Badanie wykazało także, że posiadanie psa i wyprowadzanie go na spacer w rzeczywistości zachęca do regularnych ćwiczeń. 60% właścicieli zwierząt domowych twierdzi, że zawsze wychodzą na spacer z psem – nawet gdy mają coś innego do zrobienia. Natomiast 46% bywalców siłowni przyznaje, że często znajduje inne zajęcia, wymówki, aby nie pójść poćwiczyć.

Spacer z psem - Skład Karmy
Spacer z psem jest lepszy niż siłownia.

Wraz z rosnącym naciskiem na prowadzenie aktywnego, zdrowego stylu życia wydaje się, że posiadanie psa czyni nas zdrowszymi. Lekarze zalecają 30 minut umiarkowanych ćwiczeń sercowo-naczyniowych 3-5 razy w tygodniu. Posiadacze psów przekraczają ten cel i jednocześnie czerpią z tego radość!

Jaki z tego wniosek – kup psa i ciesz się zdrowiem! A jak już kupisz pasa to pamiętaj o zdrowym żywieniu siebie i jego 🙂

Kupuj za mniej dla Twojej pociechy

Ikonka psa Ikonka kota