Sport Club

Sport Club Składu Karmy

Dołącz do nas!

Dla Kogo Sport Club?

Dla każdego właściciela psa:

  • który posiada licencję sportową (książeczka psa sportowego), rejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP)
  • który ma psa sportowego, regularnie i intensywnie trenującego, startującego w zawodach
  • który dba o prawidłowe i zdrowe żywienie swojego psa

Promujemy najlepsze standardy zdrowego i prawidłowego żywienia psów sportowych

Właśnie w trosce o psy sportowe, ich zdrowie, dobrą kondycję, jak najlepsze wyniki i wyśmienite starty stworzyliśmy Sport Club. Wspieramy psy w czasie ich kariery sportowej, ale również dbamy o to, by po jej zakończeniu cieszyły się nienagannym zdrowiem i dobrą kondycją. Zdrowe, zbilansowane, wysoko strawne i łatwo przyswajalne jedzenie zapewni poprawne funkcjonowanie całego organizmu, zwiększy jego wydolność, poprawi wyniki sportowe.

Jakie karmy dla psów sportowych?

Karmy dla psów intensywnie trenujących powinny być bogate w tłuszcze, białko i węglowodany stanowiące źródło energii. Tego typu produkty muszą być wysoko strawne i łatwo przyswajalne, a przy tym nie mogą mieć zbyt dużej objętości. Podawanie psu sportowemu karmy słabo przyswajalnej lub nisko wydajnej stanowi znaczne obciążenie dla układu pokarmowego psa i jest błędem.

Zapotrzebowanie energetyczne psa sportowego

Oprócz nauczenia psa wykonywania poszczególnych ćwiczeń, trzeba zadbać, by jego organizm był stale w nienagannej kondycji. Zapotrzebowanie energetyczne psa sportowego jest większe o około 1,5 do 2,5 razy w porównaniu do zapotrzebowania bytowego. Dodatkowo, jeśli pies trenuje w zimie to jego zapotrzebowanie energetyczne zwiększa się jeszcze o minimum 50%.

Polecają nas profesjonaliści!

Joanna Hewelt – trzykrotna mistrzyni Polski Obedience oraz Marek Rogalski-Janc – pięciokrotny Mistrz Polski i potrójny Mistrz Świata w psich zaprzęgach karmią swoje psy naszymi karmami, a w czasie treningów używają naszych przysmaków.

Kontuzje u psów sportowych

Psy sportowe są znacznie bardziej narażone na kontuzje. Ich stawy są bardziej obciążone, znacznie częściej mogą występować stany zapalne lub przeciążeniowe. Dlatego dieta jest tak bardzo ważna. Dlatego karma powinna być bogata w :

  • siarczany glukozaminy i chondroityny (siarczany są najbardziej przyswajalną formą tych substancji). Zarówno glukozamina, jak i chondroityna ma nieoceniony wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu szkieletowego i funkcje chrząstek stawowych.
  • Kwasy Omega- 3, które posiadają naturalne właściwości przeciwzapalne, pomagają złagodzić bóle stawów.

Co zyskasz?

Atrakcyjna oferta

Tylko dla Klubowiczów!

Dołącz do nas!

Zapraszamy do kontaktu!

Sport Club Składu Karmy